Kdaj: 18. avgust 2021 od 10. do 14. ure
Kje: Ljubljana - Šentvid, Kmetija Ježek
O DELAVNICI
Dobro opraviti delo, opraviti ga bolje kot drugi, vedno biti korak pred drugimi, je po eni strani zahteva današnjega časa, težnje po konkurenčnosti, po drugi strani pa individualna prisila mnogih ljudi. Pričakovanja vodij in tudi posameznikov do samih sebe, so visoka. Delati moramo vedno hitreje in brez napak. Kaj je dobro opravljeno delo? Kdaj je dovolj? Kdaj govorimo o perfekcionizmu in o nezdravem odnosu do dobro opravljenega dela? Perfekcionizem je osebnostna poteza, ki nas lahko zelo ovira pri delu in odnosih ter vodi tudi do izgorelosti. V sodobnem svetu ljudje bolj in bolj stremimo k doseganju uspeha na vseh področjih življenja. Po mnenju psihologov je perfekcionizem želja po nenehnem samo izpopolnjevanju in doseganju ideala na vseh področjih. Perfekcionisti so pretirano zahtevni do sebe in si ne morejo oprostiti, če ne dosežejo vrhunskih rezultatov. Številni raziskovalci pravijo, da se perfekcionizem razvije v otroštvu. Otrok išče ljubezen in potrditev ali pa se boji zavrnitve oziroma jeze staršev in se tako trudi biti najboljši kot je mogoče. Perfekcionizem je nenehna težnja biti popoln v vsem česar se lotiš.
Na delavnici se bomo posvetili perfekcionizmu in izrazom, ki jih ima na delovnem mestu.
- Perfekcionizem kaj je in kako nastane
- Psihološki gonilniki
- Perfekcionizem in anksioznost
- Kako perfekcionizem vpliva na odnose in na timsko delo
- Kako vpliva na učinkovitost pri delu
- Kako vpliva na vodenje
- Perfekcionizem in izgorelost
NAMEN DELAVNICE
Namen delavnice je razumeti perfekcionizem v delovnem okolju, ga prepoznati v njegovih številnih dimenzijah in ustrezno ravnati z ljudmi, ki imajo to osebnostno potezo.
CILJNA SKUPINA IN IZVEDBA
Program je namenjen izkušenim voditeljem in vodjem, ki želijo poglobiti svoje razumevanje in veščine vodenja primarno z ljudmi, ki jih perfekcionizem ovira pri delu in osebni učinkovitosti.
O IZVAJALKI
Dogodek sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.