KDAJ: od 9. do 13.15 ure (z vmesnim odmorom za kosilo)
- sreda, 19. 1. 2022
- sreda, 26. 1. 2022
- sreda, 2. 2. 2022
- sreda, 9. 2. 2022
- sreda, 16. 2. 2022
KJE: Delavnica bo potekala preko Zoom-a.
Program je zelo praktičen in zasnovan tako, da je potrebna polna prisotnost na vseh srečanjih (100 % aktivna udeležba) in aktivno sodelovanje s prižganimi kamerami. Udeleženci boste imeli dodatne asinhrone aktivnosti in naloge v spletni učilnici med moduli, zato je potrebno biti pripravljen investirati energijo in čas, kot ga predvideva program.
VSEBINA DELAVNICE:
- Kaj je spletno facilitiranje in kakšna je vloga eFacilitatorja v skupini?
- Ustvarimo lik sodobnega facilitatorja.
- Kaj je potrebno vedeti o zaznavnih tipih udeležencev za učinkovito spletno facilitiranje?
- Podobnosti in razlike med facilitiranjem v fizičnem in virtualnem prostoru. Kaj je dobro upoštevati pri spletnem facilitiranju?
- Kako lahko eFacilitator vzpostavi odnos, varen prostor, zaupanje, dobro komunikacijo in sodelovanje z udeleženci in med njimi?
- Skupine in skupinska dinamika.
- Katere so ključne veščine eFacilitatorja (oblikovanje vprašanj, poslušanje, povzemanje in zapisovanje, podajanje povratne informacije, obvladovanje informacijske tehnologije).
- Ledolomilci in “energizerji” v spletni facilitaciji.
- Metode in tehnike za porajanje, predstavljanje, razvrščanje in izbor idej ter doseganje soglasja (krog, viharjenje, združevanje po sorodnosti, vrtiljak, appreciative inquiry, snežena kepa, beseda kroži, …).
- Podajanje povratne informacije.
- Načrtovanje facilitiranega procesa, seznanitev in preizkus spletnega orodja za načrtovanje usposabljanj in facilitiranih procesov.
- eFacilitator v praksi.
- Žetev rezultatov spletnih skupinskih procesov.
- Orodja za učinkovito spletno facilitiranje: videokonferenčni sistem, sodelovalne spletne platforme (kot npr. Mural, Miro, GDoc, GSLides, JamBoard, Sli.do, Mentimer, MindMeister,…).
Pettedenski spletni trening je podprt z asinhronimi dejavnostmi v podporni spletni učilnici na platformi Thincific. V spletni učilnici so na voljo video vodiči in e-gradiva za uporabo orodij, pdf gradiva s srečanj, ki si jih udeleženci lahko prenesejo in forum, kjer lahko zastavljajo vprašanja in objavljajo naloge. Dostop do spletne učilnice z e-gradivi je udeležencem na voljo še 3 mesece po zaključku programa.
Zaradi omejitve mest se lahko prijavi le 1 oseba iz istega podjetja/organizacije. Prednost pri udeležbi na delavnici imajo osebe, zaposlene v podjetjih z najmanj 10 zaposlenimi.
Usposabljanje izvajata: Dragana Prijanovič (vodja programa) s sofacilitatorko Marijo Marušo Jovanović
Delavnico sofinancirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.