Asocialna osebnostna struktura, doživljanje tesnobe ali socialne anksioznosti lahko še povečajo razdaljo med skupino in posameznikom. Dokler se povezanost ponovno ne vzpostavi, je lahko takšno stanje izvor prekomernega stresa in nevarnost še za dodatne izključitve posameznikov.
Dobili so tudi rešitev, kako naj posameznik pristopa in katere veščine so potrebne za premagovanje težkih situacij. V nadaljevanju je predavatelj opisal razvoj ranljivosti in ranljivo komunikacijo. Podano je bilo ravnanje, kako vzpostaviti ne-izolacijsko okolje ter kako krepimo povezanost v skupnosti. Predavatelj je poudaril, da sposobnost vzpostavljanja zdravega stika, čustvene komunikacije in razvoja lastne ranljivosti povzroči, da se izolirana oseba odpre in ponovno aktivno priključi skupini. Skupine so skupno odgovorne, da so člani med seboj lahko slišani, aktivni in medsebojno motivirani. Efektivna komunikacija, učinkovita obravnava in razreševanje konfliktov in sprejemanje drugačnosti (mnenj, osebe, karakterja) so osnovni gradniki zdravega funkcioniranja skupine.
V mesecu juniju bomo izvedli še dve delavnici. Vabljeni k prijavi.
Delavnico sofinancirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.