Udeleženke so preko interaktivnega podajanja vsebin, praktičnih vaj ter izkustvenega učenja na sebi, pridobile znanje o dejavnikih, ki povzročajo izgorelost ter orodja, ki lahko to izgorelost preprečijo oz. zmanjšajo tveganje le-te. Pri tem je predavateljica poudarila vlogo vodje, ki mora razumeti in spodbujati zdravo poslovno okolje. Udeleženke so tudi pripravile akcijski načrt, kjer so določile lažje in težje naloge s področja ohranjanja ravnovesja med delovno uspešnostjo, zdravjem in pozitivnimi medosebnimi odnosi.
Še nekaj nasvetov izvajalke:
- Dopust načrtujte dovolj časa vnaprej, če se le da, štiri do pet tednov.
- Napišite seznam nujnih odgovornosti/nalog/zadolžitev, ki jih mora v tem času prevzeti nekdo drug.
- Postavite prioritete: katere so naloge ali zadolžitve, ki lahko počakajo teh 14 dni, da se vrnete, in jih ni potrebno predati drugim.
- Poskrbite, da bo oseba ali ekipa seznanjena z nalogami in zadolžitvami, ki jih bo prevzela v času tvojega dopusta, ter jih bo razumela in imela dovolj znanja ali kompetenc, da jih izpelje.
- Postavite meje - svoje sodelavce in/ali nadrejene obvestite, v katerih primerih lahko vseeno stopijo v stik z vami in jasno določite, preko katerega kanala želite, da vas obvestijo.
- Izklopite službena obvestila!
30. junija 2022 bo izvedena še zadnja delavnica pred poletnim premorom - Postavljanje mej - osebne meje. Še nekaj mest je na voljo.
Delavnico sofinancirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.