Za nami je 6 spletnih srečanj KompetentKAFE. Na njih smo obravnavali različne HR tematike:
- #1 - Začeli smo z dobrimi praksami, izzivi in priložnostmi vodenja v času dela od doma. To je bilo prvo srečanje, ki ga je moderirala Dragana Prijanovič iz Inštituta Olos. V goste je povabila Vanjo Hrovat, predsednico uprave podjetja GENERALI zavarovalnica, d.d., ki je predstavila dobre prakse in izzive, s katerimi so se soočali v podjetju. Ugotovili smo, da bomo tudi v prihodnje vsaj deloma obdržali možnost dela od doma. Več ...
- #2 - Nadaljevali smo 19. maja 2021 s spletnimi usposabljanji pred, med in po epidemiji, srečanje pa je moderirala Dragana Prijanovič iz Inštituta Olos. Svojo dobro prakso sta delili Simona Torkar Flajnik, vodja službe Izobraževanje in razvoj kadrov v podjetju Krka d.d. ter Zala Slana, HR Business Partner v podjetju GENERALI zavarovalnica, d.d. Ugotovili smo, da bomo tudi v prihodnje vsaj deloma obdržali usposabljanja na daljavo. Veliko pa bo tudi hibridnega načina (nekaj on-line, nekaj v živo). Več ...
- #3 - Ob virtualni kavi smo 26. maja 2021 debatirali na temo spletnega komuniciranja finančnih pričakovanj v zaposlitvenem procesu, srečanje pa je moderirala Anja Žibert (Free Human Spirit). Dobro prakso je delila Urška Pečnik, finančna direktorica. Izmenjali smo dobre prakse večji in manjših podjetij, tistih z uokvirjenim plačnim sistemom kot tudi tistih brez.
- #4 - KompetentKAFE smo nadaljevali tudi v juniju. 2. 6. 2021 smo s Tino Kastelic (Kompetenca) in Alenko Arlič govorili o dobrih praksah on-boardinga ter kako so podjetja »reševala« izziv on-line on-boardinga ali organizacijske resocializacije v času epidemije. Vsi smo bili enotni, da je odličen on-boarding dobra podlaga za nadaljnje delo s kadri.
- #5 - Z dr. Sabino Đuvelek (#uporabna psihologija) in Tilnom Abrahamom, vodjem interne mreže coachev na Petrol d.d. smo 9. junija ugotovili, da interni coachi s stalno prisotnostjo v podjetju pripomorejo k večji stroškovni učinkovitosti, delujejo v skladu s strategijo podjetja, omogočajo višjo odzivnost zaradi takojšnje povratne informacije. Nenazadnje pa pripomorejo k bolj učinkovitemu sistemu razvoja zaposlenih. Več ...
- #6 - Set spletnih srečanj smo zaključili na temo psihološke varnosti in s tem v povezavi vodenja hibridnih timov, ki je prišlo do izraza ravno v času epidemije. Srečanje je moderiral Jan Kovačič (#uporabna psihologija) in v goste je povabil Manico Šegš (Telekom Slovenije). Prikazala sta dobre primere in kako z vzpostavitvijo temeljev psihološke varnosti dosegamo in osmišljamo namen in cilje skupine, podjetja.
Ponosni smo, da nam je s skupnimi močmi uspelo:
- Izvesti 6 spletnih srečanj z 6 izvrstnimi moderatorji.
- V goste povabiti 7 odličnih gostov, ki so delili primere dobrih praks. Obenem pa smo slišali še veliko vaših dobrih praks.
- S temami in gosti k udeležbi privabiti več kot 60 udeležencev iz več kot 60 različnih podjetij in organizacij.
Z veseljem vam sporočamo, da s spletnimi srečanji nadaljujemo v drugi polovici avgusta. Katere tematike bomo obdelali, naj zaenkrat ostane še skrivnost.
Projekt sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.