- Kako vam je štipendija Ad futura pomagala pri uresničevanju vaših sanj, da bi študirali v tujini?
Štipendija Ad futura mi je omogočila študij na prestižni poslovni šoli HEC Pariz, ki je po izboru revije Financial Times tudi najboljša poslovna šola v Evropi. S pomočjo štipendije za življenjske stroške sem lahko eno leto prebival v Parizu in občudoval lepote tega velemesta. Način dela je popolnoma drugačen kot na klasični univerzi, saj je velik poudarek na skupinskih projektih ter simulacijah analitičnih projektov v financah.
- Kaj je največja prednost študija v tujini?
Po mojem mnenju je to širina pogleda in misli. Moja izkušnja študija v tujini je bila popolnoma drugačna od izobraževanja v Sloveniji. Dejstvo, da si v razredu z vrstniki iz 30 različnih držav, ti da neko dodatno širino misli. Ob enem pa te tudi po hitrem postopku pripravi na življenje, saj si v tujini prepuščen sam sebi in se moraš ob kakšnem problemu hitro znajti.
- Katera je vaša največja življenjska lekcija, ki ste se jo naučili zaradi študija v tujini?
Največja življenjska lekcija je bila prav gotovo, da nas ne sme biti strah vprašati za pomoč. Ko živiš 2.000 km stran od družine, boš potreboval pomoč prijateljev in sošolcev.
- Kaj pomeni izkušnja študija v tujini za vašo nadaljnjo karierno pot?
Izkušnja študija v tujini je bila ključna za moj nadaljnji razvoj, saj v Sloveniji študija korporativnih financ ne poznamo, imamo namreč zgolj ekonomijo. S pomočjo študija v tujini sem se lahko zaposlil na Zürishki borzi SIX, kjer bom kot pripravnik začel svojo kariero v sektorju investicijskega bančništva.
- Kaj vam je/bo najbolj ostalo v spominu (anekdota, izkušnja iz študija v tujini)?
Enkrat smo imeli nekega gostujočega predavatelja, ki je ustanovitelj sklada za naložbe v infrastrukturo. Po predavanju se je z veseljem odpravil z nami na kavo in rogljiček. Ko smo ga kasneje poiskali na Googlu, smo presenečeni ugotovili, da je prijazni gospod, ki je eno uro klepetal ob kavi s študenti, eden izmed najbogatejših Francozov.
- Kateri je vaš največji dosežek povezan s študijem v tujini?
Prav gotovo je to moje pripravništvo v Švici, ki ga, brez moje izkušnje študija v tujini, ne bi mogel nikoli dobiti.
- Kje se vidite v prihodnosti?
Po pripravništvu bi se rad vrnil k industriji, s katero sem se ukvarjal, preden sem začel magistrski študij – to je turizem. Prej sem delal za eno izmed hotelskih verig v M&A oddelku, kjer smo skrbeli za naložbe in prevzeme novih hotelov. Rad bi se pridružil enemu izmed naložbenih skladov na področju turizma.
- Kaj bi svetovali študentom, ki si želijo študirati v tujini ali se že odpravljajo na študij v tujino?
Vsekakor bi priporočal to izkušnjo. Ne zgolj zaradi izobraževalne strani, ampak tudi osebne rasti. Včasih bo naporno, ampak na koncu bo vse poplačano. Sprejmite izziv in se odpravite na študij v tujino.
Več informacij o štipendijah Ad futura nadete na naši spletni strani.